دومین کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد با همکاری ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزار می شود

تاریخ : 1400/05/31

تعداد بازدید : 503

5 امتیاز از 2 رای

با هدف بستر سازی و گسترش همکاری های پژوهشی در حوزه دانش اعتیاد و اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی، دومین کارگاه تخصصی درحوزه دانش اعتیاد میان اساتید و محققان ایران و چین با همکاری ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برگزارمی شود.

دکتر"عباس حق پرست" استاد مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد : این رویداد علمی با همکاری شماری از مراکز تخصصی و دانشگاهی با حمایت فرهنگستان علوم چین و صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور به مدت سه روز از چهارم شهریورماه امسال بصورت مجازی گشایش می یابد.

 

وی افزود: در این کارگاه تخصصی مشترک دو کشور، 12 تن از اساتید ، محققان و صاحبنظران حوزه دانش علوم اعصاب و اعتیاد از چندین مرکز دانشگاهی کشورمان و نیز انستیتو روانشناسی پکن وابسته به فرهنگستان علوم چین ،آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی در این حوزه را به اشتراک می گذارند .

 

وی گفت: این کارگاه آموزشی پژوهشی در چارچوب فعالیت میز مشترک همکاری ها میان محققان و اساتید ایران و چین در حوزه مطالعات دانش اعتیاد برگزار می شود.

 

دکتر "حق پرست" خاطر نشان کرد: نخستین کارگاه مطالعاتی مشترک  حوزه اعتیاد میان اساتید و پژوهشگران ایران و چین دو سال پیش در تهران بصورت حضوری در قالب یک سلسله سخنرانی های جامع توسط اساتید و صاحبنظران از دو کشور برگزار شد و امسال بدلیل شیوع بیماری کرونا این نشست بصورت مجازی تشکیل می شود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ابراز امیدواری کرد: توسعه و گسترش همکاری های علمی میان محققان و اساتید مراکز دانشگاه ایران و انستیتو روانشناسی پکن به تقویت و تعمیق هرچه بیشتر تعاملات و همکاری های مشترک تحقیقاتی میان دو کشور منجر شود.

 

لازم بذکر است که شرکت در این سلسله سخنرانی های جامع برای تمامی علاقمندان، اساتید، محققان و دانشجویان آزاد است.

 

نظر شما