سی دستآورد فنی و تحصصی درحوزه علوم شناختی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی شد

تاریخ : 1400/11/02

تعداد بازدید : 392

5 امتیاز از 1 رای

سی دستآور فنی و تخصصی حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی محققان و متخصصان حوزه علوم شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در دو سال اخیر ، طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی شد.

دراین نمایشگاه دستآورد های و محصولات  فناورانه در زمینه های ایمپلنت های مغزی، تحریک الکتریکی عمقی مغز، تحریک مغناطیسی مغز، واقعیت مجازی برای جوندگان، تحریک بویایی، رهگیر چشمی ، الکترود و سیستم های ثبت و تحریک مغز و نیز بازی ها و برنامه های کاربردی شناختی درمعرض نمایش در آمد.

 

در این مراسم که دکتر سید کمال خرازی مشاور عالی معاون علمی و فن آوری رییس جمهور در امور توسعه علوم شناختی ، دکتر مجید نیلی احمد آبادی دبیر ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی از مدیران ، محققان ، اساتید ، پژوهشگران حضور داشتند، دکتر ستاری از قسمت های مختلف این رویداد نمایشگاهی بازدید و با صاحبنظران و دست اندرکاران حوزه علوم شناختی به گفت و گو پرداخت.

 

بومی سازی تجهیزات و ابزارها ، توسعه و تقویت بازار کسب و کارها مراکز و شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی محصولات و تجهیزات حوزه علوم شناختی از اهداف رونمایی از تجهیزات و ابزارها حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی است.

 

دراین رویداد نمایشگاهی، مراکز علمی و بالینی کشور می توانند نیازمندی های فنی و تخصصی خود در حوزه علوم شناختی را با برخوردرای از سقف پنجاه درصدی حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی تهیه و تامین کنند.

نظر شما