دبیرستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی: رسانه ها درامر ترویج وارتقای دانش علوم شناختی نقش محوری ایفا می کنند

تاریخ : 1401/05/05

تعداد بازدید : 512

5 امتیاز از 7 رای

دبیرستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی درمراسم تجلیل از تلاشگران و فعالان رسانه ای برگزیده دومین جشنواره رسانه وآگاهی ازمغزاعلام کرد: رسانه ها در امر ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی نقش محوری برعهده دارند.

دکتر" مجید نیلی احمد آبادی " گفت : رسانه ها با  انعکاس و بازتاب  فعالیت ها ی ترویجی، آموزشی  و دستاوردهای علمی و فناورانه دراین حوزه می توانند سبب افزایش سرمایه شناختی درجامعه شوند.

 

  وی افزود: امروزه رسانه ها ابزاری کارآمد و تاثیر گذار درامر فرهنگ سازی ، ترویج علم و توسعه و گسترش دانش بویژه درحوزه دانش علوم شناختی شناخته می شوند و قادرند بلحاظ نفوذ و قدرت خود به پیشرفت علم و دانش در کشور کمک کرده و انعکاس دهنده فعالیت های محققان ، متخصصان ، پژوهشگران و اساتید در نزد افکارعمومی جامعه و امید آفرینی درحوزه های علمی باشند.

 

دکتر" نیلی" در بخشی دیگرازسخنانش خاطر نشان کرد: برای بسط و گسترش دانش علوم شناختی همکاری  و تعامل متقابل دست اندرکاران حوزه رسانه و صاحب نظران علم و دانش امری حیاتی است و دراین هدف استفاده موثر و بهینه از ظرفیت های گسترده درشبکه رسانه وتولید محتوا توام  با نگاه شناختی  و امکان ارتباط مستقیم با مخاطب، زمینه  فرهنگ سازی عمومی درجامعه فراهم می شود.

 

دومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز با هدف افزایش سرمایه و تاب آوری شناختی افراد جامعه و ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و نیز تقدیر از فعالیت های ترویجی دست اندرکاران فعال رسانه ها و شبکه های مجازی درحوزه علوم شناختی برگزار شد.

 

دراین رویداد بیش از70 اثر توسط فعالان رسانه ای و دانشجویان در بخش تلویزیون،  رادیو ، مطبوعات، پادکست، اینستاگرام و فضای مجازی درطول هفته آگاهی از مغز دراین رسانه ها منتشرشد.

 

دومین  جشنواره رسانه و آگاهی از مغز با هدف ارزیابی، معرفی و تقدیر از فعالیت ترویجی درحوزه علوم شناختی توسط دست اندرکاران فعال در رسانه های خبری و شبکه های مجازی همزمان با هفته جهانی آگاهی از مغز، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در اسفندماه سال گذشته برگزار شد.

 

دراین جشنواره در بخش تلویزیون، برنامه چرخ از شبکه چهار سیما به تهیه کنندگی الهه بهبودی، در بخش رادیو، برنامه علم بهتر است از رادیو تهران به تهیه کنندگی آرزو مددی، در بخش مطبوعات عسل اخویان طهرانی از روزنامه جام جم، دربخش پادکست، اپیزود همیشه بهار به تهیه کنندگی سمیرا قنبری و زهرا داوری کیا و در بخش اینستاگرام و فضای مجازی، محمد محمدی با صفحه مغز بدیع برگزیده و معرفی شدند.

 

"هانیه علیزاده" دبیر این جشنواره گفت: با برگزاری این رویداد که پرورش شناختی کودکان در اولویت قرار داشت، تلاش شد محتوای علمی تولید شده در زمینه دانش و عملکردهای مغز به زبان ساده به جامعه منتقل تا آحاد مردم نسبت به عملکرد های مغز آشنا و در ارتقای توانمندی های مغزی اقدام نمایند.

 

وی می گوید: سومین جشنواره رسانه و آگاهی از مغز امسال همزمان با هفته آگاهی از مغز برگزارمی شود.

 

 

نظر شما