دبیرجدید ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی : بازار کسب و کارها در حوزه علوم شناختی تقویت و توسعه می یابد

تاریخ : 1401/06/15

تعداد بازدید : 541

5 امتیاز از 7 رای

دبیر جدید ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در مراسم برگزاری اولین رویداد سلامت شناختی دیجیتال در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: بازار کسب و کارها در حوزه علوم شناختی برای تولید محصول و ارایه خدمات به جامعه تقویت شده و توسعه می یابد.

دکتر "سید محمد مهدوی " دراین مراسم که جمعی از مقامات و مسوولان بهداشتی، درمانی ، آموزشی ، اساتید، محققان ، متخصصان و صاحبان و دست اندرکاران شرکت های دانش بنیان  شرکت داشتند، با اشاره به اهمیت دانش علوم و فن آوری های شناختی گفت: با تلاش های انجام شده در طول بیش از یک دهه اخیر فرصت ها، ظرفیت ها و امکانات قابل اتکایی برای توسعه و گسترش این دانش نوپا و ارایه خدمات به جامعه در کشور ایجاد و فراهم شده است.

 

وی افزود: ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در طول فعالیت های خود در معرفی و تثبیت اهداف، برنامه ها و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی و همکاری با مراکز و نهادهای آموزشی و علمی و همچنین ایجاد و توسعه زیر ساخت ها و نیز تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه دانش علوم و فن آوری های شناختی گام های مثبت و موثری برداشته است.

 

وی تصریح کرد: در گام جدید تلاش می شود با ابزارهایی که درامر توسعه و گسترش این دانش  حاصل شده است ، بازار کسب و کار برای ارایه خدمات به جامعه و تولید محصولات شناختی تقویت و افزایش یابد.

 

وی خاطر نشان کرد: در برنامه جدید ستاد توسعه علوم شناختی توانمند سازی بازار کسب و کارها  درحوزه علوم شناختی پیش بینی شده و انواع حمایت های مالی و سرمایه گذاری در خدمت فعالان اکوسیستم شناختی قرار می گیرد.

 

وی در ادمه سخنانش گفت: شناسایی بازیگران فعال در حوزه سلامت شناختی دیجیتال ، افزودن خدمات شناختی به شبکه سلامت دیجیتال کشور و نیز تسهیل گری و تامین مالی جهت توسعه سلامت شناختی از اهداف برگزاری اولین رویداد سلامت شناختی دیجیتال است .

 

در این رویداد علاوه بر معرفی فرصت ها و الزامات سلامت شناختی با تمرکز بر سه گروه زیر 5 سال ، 5 تا 17 سال و نیز سالمندان بالای 60 سال ، چالش های توسعه و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه سلامت در بستر دیجیتال توسط پژوهشگران ، توسعه دهندگان و فعالان این حوزه تشریح می شود.

 

حمایت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، نشست فرصت ها و چالش های صاحبان کسب و کار ، ارایه تیم های فن آور جهت دریافت گرنت تحقیق و توسعه و نیز جذب سرمایه گذار و تامین مالی از محورهای این رویداد است.

 

در این رویداد علمی همچنین خدمات حمایتی زیست بوم در سه بخش حمایت های ستاد ، گرنت تحقیق و توسعه و نیز سرمایه گذاری صندوق نوآوری در رویداد معرفی و به متقاضیان واجد شرایط تخصیص می یابد.

 

سلامت دیجیتال فصلی نوین در سلامت است که با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استقبال از خدمات دیجیتال رشد فزاینده ای داشته است و سلامت ذهن و ارتقای مهارت های شناختی از جمله موضوعات مورد توجه در نیازهای فزاینده در جامعه محسوب می شود.

 

در این رویداد علمی همچنین خدمات حمایتی زیست بوم در سه بخش حمایت های ستاد ، گرنت تحقیق و توسعه و نیز سرمایه گذاری صندوق نوآوری در رویداد معرفی و به متقاضیان واجد شرایط تخصیص می یابد.

 

نظر شما