کارگاه آموزشی و عملی طراحی آزمون های شناختی مبتنی بر مطالعات سیگنال های مغزی ( EEG ) در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

تاریخ : 1398/02/18

تعداد بازدید : 239

4.8 امتیاز از 6 رای

به منظور ترویج و گسترش دانش علوم شناختی ، کارگاه آموزشی و عملی طراحی آزمون های شناختی مبتنی بر مطالعات ثبت سیگنال های مغزی با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد.

در این گارگاه تئوری و عملی علوم شناختی که به مدت سه روز ادامه داشت، طراحی و ساخت تکالیف علوم شناختی، روش ها و ثبت انواع سیگنال های مغز از طریق دستگاه های اهدایی ستاد توسعه علوم شناختی ، توسط سه تن از اساتید دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی برای جمعی از داننشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز تشریح شد.

 

ستاد توسعه علوم شناختی با هدف ایجاد فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید می کوشد با اجرای طرح های حمایتی و انجام سرمایه گذاری ، زمینه ترویج و گسترش حوزه های علوم شناختی درمراکز علمی و دانشگاهی را فراهم و در امر تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه های علوم شناختی گام های اساسی  بردارد.

 

با هدف ترویج دانش علوم شناختی و با  کمک و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، یک دستگاه "الکتروانسفالوگرام" 64 کاناله و نیز یک دستگاه رهگیری چشمی  برای تجهیز آزمایشگاه شناختی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در اختیار این نهاد علمی – آموزشی قرار گرفت.

 

 در حال حاضر حدود دو هزار دانشجو در دانشگاه هنر اسلامی مشغول تحصیل هستند و در نظر است در راستای گسترش دانش علوم شناختی علاوه بر رشته علوم شناختی با گرایش خلاقیت و طراحی ، در آینده دوره دکتری علوم شناختی نیز در این دانشگاه ایجاد شود.

نظر شما