هشتمین فصلنامه علمی،آموزشی و خبری مغز و شناخت با معرفی فعالیت ها و تازه های شناختی منتشر شد

تاریخ : 1398/02/21

تعداد بازدید : 283

5 امتیاز از 6 رای

هشتمین فصلنامه علمی، آموزشی و خبری مغز و شناخت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی حاوی اخبار ، گزارش ها و مطالب متنوع و خواندنی در حوزه های دانش علوم شناختی منتشر شد.

در شماره جدید این فصلنامه طرح های پژوهشی درحال اجرا در حوزه های علوم شناختی ، نوشتاری در خصوص مرکز علم مغز / پردیس مغز من / ، بررسی رویدادهای مهم هفته آگاهی از مغز ، اهداف پیش روی ستاد علوم شناختی ،حمایت از طرح های برتر و نیز سایر اقدامات در حوزه علوم شناختی انتشار یافت.

 

دیدگاه دکتر "سید کمال خرازی " مشاور عالی معاون علمی رییس جمهور درامور توسعه علوم شناختی در خصوص ترویج علوم شناختی به عنوان ابزار مناسبی بر ای آشنایی و جذب استعدادهای بالقوه برای فعالیت در حوزه های علوم شناختی در این شماره فصلنامه انعکاس یافته است.

 

 به گفته دکتر خرازی ، آموزش و تربیت نیروی انسانی پویا و کارآمد همواره رکن اساسی پیشرفت و توسعه یک کشور محسوب می شود و رشد یک جامعه مرهون توجه و تربیت نیروی انسانی مجرب به عنوان یک فرصت و سرمایه است.

 

از سوی دیگر در این فصلنامه همچنین به نقل از دکتر" مجید نیلی احمدابادی " دبیر ستاد توسعه علوم شناختی تاکید شده است که توسعه علوم شناختی از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه یکی از اهداف مهم این ستاد بحساب می آید و همچنین تقویت زیر ساخت های اولیه درامر تقویت نیروی انسانی از دیگر اقدامات ستاد توسعه علوم شناختی محسوب می شود.

 

در بخشی دیگر از این فصلنامه همچنین گزارش ها و مصاحبه هایی در ارتباط با فعالیت ها و اقدامات در حوزه های شناختی ، برگزاری دوره های آموزشی و نشست های علمی دانش مغز و  علوم اعصاب شناختی ، افتتاح "پردیس مغز من " با حضور معاون اول رییس جمهوری در محل باغ کتاب تهران  به عنوان رویدادهای داخلی حوزه های شناختی در معرض دید مخاطبان و علافه مندان ، محققان و دانش پژوهان قرار گرفته است.

 

در هشتمین فصلنامه مغز و شناخت همچنین اخباری در باره حمایت از بیش از 200 طرح تحقیقاتی در حوزه های علوم شناختی تحت پوشش ستاد ، فعالیت های تحقیقاتی محققان ایرانی ، استقبال و تمجید دبیر آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه پیکاردی فرانسه از توان مندی ها و دانش محققان ایرانی ، و همچنین تجهیز مراکز دانشگاهی و درمانی به سیستم ها و تجهیزات پیشرفته حوزه های شناختی در هشتمین فصلنامه 44 صفحه ای مغز و شناخت منتشر شده است.

 

دربخش رویدادهای خارجی این فصلنامه ، بیست خبر تکان دهنده در حوزه علوم اعصاب در سال  گذشته میلادی ، زندگی نامه دانشمند "الیور ساکس " و معرفی کتاب "بیداری " منعکس شده است.

 

گزارش ها، یادداشت ها، اخبار و گفت وگوهای متنوع دیگری نیز در هشتمین شماره فصلنامه مغز و شناخت منتشر شده که علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت ستاد علوم شناختی درصفحه انتشارات، فیلد فصلنامه، آنها را مطالعه کنند.


فصلنامه علمی ،آموزشی و خبری مغز و شناخت به صاحب امتیازی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می شود.

نظر شما