تلاش های ستاد توسعه علوم شناختی برای گسترش فعالیت های تحقیقاتی حوزه های علوم شناختی در مراکز دانشگاهی و درمانی

تاریخ : 1398/03/08

تعداد بازدید : 712

5 امتیاز از 3 رای

به منظور بستر سازی هرچه گسترده تر زمینه های تحقیقاتی دانش علوم شناختی توسط محققان و اساتید مراکز علمی و درمانی و در راستای تامین تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، دانشگاه صنعتی شریف به دستگاه "الکتروانسفالوگرام 64 کاناله " ( ثبت فعالیت های الکتریکی مغز) مجهز شد.

ستاد توسعه علوم شناختی در این رهگذر تلاش می کند از یک سو سیاست  تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد. 

 

با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی قرار است در آینده نزدیک یک مرکز دانشگاهی دیگر نیز  به دستگاه "الکتروانسفالوگرام 64 کاناله " ثبت فعالیت های الکتریکی مغز تجهیز شود.

 

به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و با حمایت های ستاد در سال گذشته  شش مرکز درمانی و دانشگاهی به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته از جمله سیستم ثبت فعالیت های الکتریکی مغز (الکتروانسفالوگرام) 64 کاناله مجهز شدند.

 

در حال حاضر به واسطه حمایت های این ستاد  و در راستای اهداف بومی سازی تکنولوژی های شناختی ، بخشی از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح های تحقیقاتی و علمی ، در داخل کشور ساخته و تامین می شود. 

نظر شما