حدود ششصد دانش آموز در زمینه "دانش مغز" با یکدیگر به رقابت پرداختند

تاریخ : 1399/03/27

تعداد بازدید : 511

5 امتیاز از 3 رای

درچالش کتاب خوانی"مغزت رو بشناس" که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و توسط گروه علمی" سیناپس" در اوایل خردادماه امسال به کمک ربات تلگرام به صورت آنلاین برگزارشد،

حدود ششصد دانش آموز در زمینه "دانش مغز" با یکدیگربه رقابت پرداختند.

 

در این چالش دانش آموزان 13 – 18 سال و در بازه ی زمانی 20 دقیقه ای فرصت داشتند تا به 45 سووال تخصصی چند گزینه ای از منبع "کتاب علوم اعصاب دانش مغز، مقدمه ای برای فراگیران جوان" پاسخ دهند.

 

این مسابقه به عنوان اولین رویداد آنلاین دانش آموزی در تلگرام با استقبال خوبی از سوی دانش آموزان مواجه شد و طی آن به سه نفر از افرادی که در زمان سریع تر پاسخ های درست بیشتری داشتند در مجموع مبلغ 5 میلیون ریال جوایز نقدی تعلق گرفت.

 

در این رقابت ، "ابوالفضل ویسه" دانش آموز پایه یازدهم تجربی از مدرسه شاهد شهید رضا پناهی کرج که پیش تر در آزمون BrainBee2020 شرکت کرده بود و در سال ۹۶ به عنوان رتبه اول جشنواره خوارزمی ادبیات برگزیده شده بود ، توانست رتبه ی اول چالش را به خود اختصاص دهد.

 

"امیر غلامی" دانش آموز پایه یازدهم تجربی از مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی ایلام که عضو بنیاد نخبگان، دارنده مدال برنز دهمین المپیاد نانو، نفر اول استانی مسابقات دانش مغز  و 56 کشوری و نفر اول مقاله نویسی روانشناسی است، موفق شد رتبه ی دوم را کسب کند و همچنین "احمد غلامی" پایه یازدهم تجربی از مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی ایلام که به مرحله دوم المپیاد سلول بنیادی، پزشکی بازساختی راه یافته و رتبه اول استانی را کسب کرده و تجربه شرکت در مسابقات Brain Bee را نیز در کارنامه خود دارد ، مقام سومی این مسابقه را از آن خود کرد.

 

این چالش برای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با کتاب دانش مغز به عنوان یکی از منابع اصلی آزمون Brain Bee و در جهت تحقق شعار "مغزت رو بشناس" برگزار شد.

 

نظر شما