نفرات برتر مرحله نهایی ششمین دوره‌ی‌ مسابقات ملی دانش آموزی " دانش مغز" انتخاب شدند

تاریخ : 1399/09/24

تعداد بازدید : 300

5 امتیاز از 3 رای

نفرات برتر مرحله نهایی ششمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی "دانش مغز" Brain Bee انتخاب و معرفی شدند.

این مسابقات که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و توسط انجمن علوم اعصاب ایران انجام می شود، استعداد یابی درنتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.

 

مسابقات "  brain bee"  رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی درسطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.

 

ششمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی" دانش مغز"  که با شرکت بیش از ۴هزار دانش‌آموز از سراسر کشور آغازشده بود ‌، در آبان‌ماه سال جاری با رقابت ۲۵ دانش آموز به عنوان برگزیدگان مرحله‌ی اول این رقابت ها به پایان رسید.

 

مسابقات ملی " دانش مغز " هر ساله بین دانش آموزان سنین 13 تا 18 سال مقطع متوسطه  در تهران و مراکز استان های کشور و به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود.

 

در مرحله نهایی این رقابت ها، "احسان رضایی مقدم" دانش‌آموز پایه‌ی‌ دهم دبیرستان استعدادهای درخشان دارالفنون به عنوان نماینده‌ی ایران جهت شرکت در رقابت‌های BrainBee جهانی انتخاب و در مردادماه سال آینده به آمریکا اعزام خواهد شد.

 

درمرحله نهایی این دوره از مسابقات ، شش نفر از دانش آموزان موفق به کسب مدال طلا و هشت نفر دیگر به مدال نقره دست یافتند و یازده دانش آموز نیز مدال های برنز این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال گذشته همواره در میان ۵ کشور برتر این مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات نیز مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی به نماینده اعزامی کشورمان اختصاص یافت.

 

نظر شما