هشت طرح برای جذب سرمایه به رویداد ملی سرمایه‌گذاری BRAINVEST راه یافتند

تاریخ : 1400/06/03

تعداد بازدید : 705

5 امتیاز از 5 رای

رویداد ملی سرمایه گذاری BRAINVEST ویژه استارتاپ‌ ها و کسب ‌وکارهای حوزه علوم و فن آوری‌های شناختی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری برگزار شد و هشت طرح برای جذب سرمایه به این رویداد راه یافتند.

دکتر"سید کمال خرازی" مشاور عالی معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری در امور توسعه علوم شناختی در مراسم افتتاحیه این رویداد با تاکید بر حمایت از استارتاپ‌ها گفت: علوم شناختی می‌تواند به عنوان کسب و کار مطرح شود و امروزه با حمایت صندوق‌ها، استارت‌آپ‌ها می‌توانند به شرکت های دانش بنیان تبدیل و خدمات خود را به جامعه ارائه دهند.

 

برنامه ملی سرمایه‌گذاری BRAINVEST با همکاری مشترک "ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی" و "صندوق پژوهش و فن آوری گیلان" از تابستان سال 1399 شروع به فعالیت کرد و این رویداد سرمایه‌گذاری پس از یکسال از آغاز به کار برنامه، به عنوان اولین و جدی‌ترین رویداد سرمایه‌گذاری ویژه کسب‌وکار‌های شناختی، برگزار شد.

 

در فراخوان این رویداد بیش 60  طرح ثبت‌نام کردند که پس از چند مرحله ارزیابی در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، علمی ، نهایتا 8 تیم موفق به حضور در رویداد، ارائه طرح مقابل نماینده سرمایه‌گذاران و تلاش برای جذب سرمایه شدند.

 

 استارتاپ‌های "فناوران سرمد"، "سیناپس"، "چلچلی"، "راش"، "همراه اتیسم"، "کاگنیبوست"، "نورونیو" و "ویراسنس" هشت استارتاپ شناختی حاضر در این رویداد بودند که نهایتا پس از داوری‌های انجام شده سه تیم "کاگنیبوست"(تولید داروی موثر در درمان بیماری‌های سیستم عصبی مرکزی)، "چلچلی"(طراحی بازی برای مقابله با بیماری آلزایمر) و "نورونیو"(پلتفرم ارائه خدمات در زمینه سنجش و توانبخشی شناختی) مقام‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

 

دکتر "دانیال سمیعی" مدیرعامل صندوق پژوهش و فن آوری گیلان در این خصوص گفت: به منظور توسعه کسب ‌وکارهای شناختی صندوق گیلان به عنوان صندوق تخصصی حوزه فن آوری‌های شناختی، مجموعه‌ای از اقدامات در قالب برنامه ملی سرمایه گذاری از جمله فعالیت ‌های توانمند سازی و ترویجی را نیز اجرا کرده است.

 

وی افزود: در قالب این برنامه ملی، چالش سرمایه شناختی سازمان برگزار شد که نتایج آن ارائه مجموعه‌ای از ایده‌ ها و طرح‌های پژوهشی و نیز شکل گیری و فعالیت تیم های استارتاپی در زمینه‌های مرتبط با علم مدیریت شناختی بوده است.

 

به گفته وی حجم سرمایه‌گذاری برآورد شده در این برنامه چندین میلیارد تومان خواهد بود که توسط صندوق پژوهش و فن آوری گیلان ، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و نیز ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و به همراه ده‌ها صندوق و شرکت سرمایه‌گذاری تامین خواهد شد.

 

دکتر "سمیعی" همچنین یادآور شد: در برنامه ملی BRAINVEST، سرمایه‌گذاری محدود به طرح های برگزیده و یا ارائه شده در رویداد نیستند و تاکید کرد: در این برنامه ملی تمامی طرح ها از قابلیت جذب سرمایه این صندوق برخوردار خواهند بود. بدین منظور صاحبان کسب‌وکارهای شناختی می‌توانند درخواست خود را برای جذب سرمایه از طریق پیوند اینترنتی https://gilanfund.didgah.ir ثبت نمایند.

 

نظر شما