کتاب"مغز سخن چین" منتشر شد

تاریخ : 1400/08/15

تعداد بازدید : 278

5 امتیاز از 4 رای

کتابی با عنوان"مغز سخن چین" که مورد حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی قرار گرفته است،چاپ و انتشار یافت.

مترجم درمقدمه این اثر درباره مولف آن نوشت:" راما چاندران " تلاش کرد تا نشان دهد چگونه مختل شدن کارکرد مغز می تواند اسراری را در مورد عملکرد طبیعی مغز برملا کند و به طور خاص در جستجوی آن چیزی است که ما را انسان می سازد.

 

مترجم می نویسد: تاکید اصلی این نورولوژیست بر خصوصیات منحصر به فرد انسان هایی است که به گفته وی این خصوصیات منحصر به فرد شکل تکامل یافته ساختارهایی هستند که از پیش وجوداشته اند.

 

در نگارش این کتاب ، آمده است: برخلاف بسیاری از آثار موجود در حوزه علوم مختلف ، راماچاندران مخاطب خود را ناگهان با حجمی از اطلاعات جدید و اصطلاحات تخصصی روبه رو نمی کند تا از این طریق دانسته های خود را به رخ بکشد. در بسیاری از نمونه های بالینی که از آن ها نام برده می شود، خواننده را به نحوی در مسیر آشنایی با یک اختلال یا بیماری پیش می برد،که خواننده احساس می کند در تمامی مراحل تشخیص و درمان حضور داشته است.

 

کتاب ماجراهای بیمارانی را به تصویر می کشد که دچار آسیب و یا ضایعه مغزی شده اند و در نتیجه تجربه ذهنی یا ادراکی غیر عادی را گزارش می کنند و همه موارد اطلاعات شگفت انگیزی از مغز را در اختیار ما می گذارد.

 

این کتاب توسط دکتر "معصومه ملکیان" ترجمه و از سوی موسسه نشر" سایلاو" انتشار یافته است.

 

نظر شما