کتاب "مغز پویا " منتشر شد

تاریخ : 1400/08/22

تعداد بازدید : 261

5 امتیاز از 2 رای

کتابی تحت عنوان " مغز پویا" که از سوی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد حمایت قرار گرفته است، چاپ و انتشار یافت.

این کتاب با عنوان فرعی" مغزی که هر لحظه خود را تغییر می دهد" ، اثری دیگر از دیوید ایگلمن عصب شناس و نویسنده کتاب " ناشناخته : زندگی اسرار آمیز مغز "است .

 

مولف دراین کتاب تصویری متفاوت از مغز ارایه کرده است، و می نویسد: نورون های مغز به همان اندازه که با یکدیگر همکاری دارند، به شدت با هم رقابت می کنند. جنگ های مرزی که در طول عمر مغز درجریان است، باعث می شود نقشه مغز باردیگر به گونه ای ترسیم شود که تجارب و اهداف فرد را در ساختار مغز او منعکس کند.

 

 مولف در این کتاب می نویسد: یادگیری هرچیزی در طول عمر ، مهارتی جدید ، گوش دادن به آهنگی تازه ، برانگیخته شدن احساسات با  دیدن عکسی خاطره انگیز و شنیدن صدای کسی که دوستش دارید، همه این ها سبب می شود، مغزتان هر لحظه تغییر کند.

 

در بخشی دیگر از این کتاب پاسخ هایی در ارتباط با طرح  پرسش هایی همچون " مغز ما چگونه از درون حفره تاریک جمجمه که در آن محبوس است ، جهان را جذب و نقشه ای از بدن را ترسیم می کند" ، "وجه اشتراک ترک مواد مخدر و دل شکستگی چیست" ، " آیا افراد نابینا واقعا از توانایی شنیداری بهتری برخوردارند" و " میزان انعطاف پذیری مغز چقدر است" ، ارایه شده است.

 

کتاب " مغز پویا" توسط دکتر" معصومه ملکیان" ترجمه و از سوی موسسه انتشاراتی " سایلاو"  چاپ و منتشر شده است.

 

نظر شما